Femsilk Kristal Aktif Altın Cilt Bakım Serisi ALTIN FORMÜLÜ

Kristal Aktif Altın:  Tarih boyunca altın, şifa içeren unsurlariyla tıp ve cilt bakımı alanlarında önemli deger kazanmistir.  Altının anti-aging faydaları 5000 yıl öncesinde Kleopatra’ya kadar uzanmaktadır.  Cildine elastikiyet kazandırması ve  doğal parlaklık sağlaması için  her gece altın maske ile uyuduğu söylenmektedir. Antik Roma’da, altın merhemler çeşitli cilt sorunlarının tedavi edilmesi amacıyla kullanılmıştır. Antioksidan ve antimikrobiyal gücünün yanısıra, altın, UV ışınlarının verebileceği hasarı önlemek, cildi sıkılaştırmak ve solgun cilt görünümünü iyileştirici etkileriyle övgüye değer bulunmuştur. Altın, cildi sağlam ve gergin tutarak, elastin yıkımını yavaşlatabilir; vücuttaki toksinleri ortadan kaldırarak onarımı hızlandırır ve kan dolaşımını artırır.

İnci Tozu: Bilimsel araştırmalar en yüksek oranda kalsiyumun inci tozunda olduğunu göstermektedir. Çift kör çapraz araştırma çalışmasına göre inci tozu D vitamini ile birlikte kalsiyum karbonata göre iki kat emilim göstermiştir. İnci tozu vücut için kalsiyum kaynağı olmasının ötesinde çok daha zengin bir yapıya sahiptir. Çeşitli proteinler, 17 çeşit aminoasit, polisakkaritler, vücut fonksiyonları, sağlığı ve güzelliği için gerekli 30 dan fazla mineral içermektedir. Ayrıca inci tozu SOD’un (Süperoksit dismutaz, vücudun en güçlü antioksidan enzimlerin biri) kullanılabilirliğini artırır ve peroksidasyonu yani cildin yaşlanma sürecini azaltır.

Kırmızı Üzüm Çekirdeği Ekstresi: Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi’ne göre, üzüm yüzyıllardır tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Guelph’teki Kanada Gıda Araştırma Merkezi’nin bir raporuna göre, kırmızı üzüm çekirdeği ekstresi E vitaminine göre 20 kat, C vitaminine göre 50 kat antioksidan içermektedir. Journal of Medicinal Food dergisinin 2003 kış sayısında yayımlanan bir rapora göre kırmızı üzüm çekirdeği ekstresi, vücudu kırışıklıklar, pigment değişiklikleri ve cilt kanseri gibi güneşin neden olabileceği zararlı etkilerinden korumaktadır. Yine aynı rapora göre kırmızı üzüm çekirdeği ekstresi, cildin elastikiyetini sağlayarak hücre sağlığını korumakta, cildin sağlıklı yapı taşı olan kolajen ile bağ kurmasıyla cilt görünümünü iyileştirmektedir. Antioksidan gücü, üzüm çekirdeği ekstresi içinde bulunan OPC sağlamaktadır.

Ganoderma Özü: Ganoderma, diğer adıyla Reishi mantarında bulunan ve bir şifa maddesi olan ganoderma özü, 4000 yıldır, Geleneksel Çin Tıbbı(TCM)’nda astım, yorgunluk ve karaciğer sorunlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Bağışıklık sistemini daha güçlü ve sağlıklı hale getirmesine yardımcı olmak için toksinleri ve kirleri ortadan kaldırarak vücudu temizleyen ve genellikle kanser tedavisi için kullanılan üst düzey bitkisel bir ilaçtır. Ganoderma karaciğerde bulunan toksinleri uzaklaştırarak, hücre yenilenmesini uyarır ve karaciğer fonksiyonlarını iyileştirir. Ayrıca Germanyum ve polisakaritler gibi kanser karşıtı ajanları içerir, bu sayede tümörlere karşı bağışıklık kazandırır.

Ginseng Özü: Ginseng dünyanın en güçlü adaptojenik, yani vücut üzerinde dengeleyici etkisi olan bitkisi olarak bilinir. Ginseng çok sayıda bitkisel besinler içerir. Bu bitkisel besinler cilt metabolizmasını canlandırarak harekete geçirir, kan akışını düzenleyerek cilde sağlıklı bir görünüm ve parlaklık verir. Ginseng ayrıca cildin yağ bezelerinde dengeli üretimi sağlayarak ince çizgileri ve kırışıklıkları düzeltir.

Kolajen: İnsan vücudunda en çok bulunan protein grubu olan kolajenler, insan bağ dokusunun da çoğunluğunu oluşturur. Cildi elastik tutarak, onun sıkı ve dolgun görünmesini sağlar. İnsanlar yaşlandıkça kolajen doğal olarak yıkıma uğrar ve bu nedenle ciltte ince çizgiler ve kırışıklar oluşmaya başlar.

Comments are closed.